Струјна мерна клешта EXTECH EX810

12.567,00 ден.   Спореди

Една од ретките мерни клешти со вграден инфрацрвен (ИЦ) термометар. Ова Ви овозможува бесконтактно мерење на температурата на кабли, напојни шини и друго, а користејќи еден единствен уред. Инструменто...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 12.567,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Една од ретките мерни клешти со вграден инфрацрвен (ИЦ) термометар. Ова Ви овозможува бесконтактно мерење на температурата на кабли, напојни шини и друго, а користејќи еден единствен уред. Инструментот е вграден во робусно заштитно куќиште од излиена мека гума и е опремен со едноставен изборник на големината која треба да се измери. Дополнителна предност на инструментот се вградените Data hold и min/max функции, како и Quick peak hold функцијата која овозможува доверливо мерење на напливни индуцирани струи.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка