Стилски вежби
Стилски вежби

Стилски вежби

198,00 ден.   Спореди

Најпопуларната книга на Кено – „Стилски вежби“ е збир од 99 кратки приказни, во различен стил, а за една иста банална случка: во автобус раскажувачот среќава човек со долг врат а подоцна пак го здогле...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 198,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Најпопуларната книга на Кено – „Стилски вежби“ е збир од 99 кратки приказни, во различен стил, а за една иста банална случка: во автобус раскажувачот среќава човек со долг врат а подоцна пак го здогледува на железничка станица во друштво на пријател кој му зборува за едно копче на неговото палто. Кено употребува 99 начина да го прераскаже овој мал настан и го доловува литературниот реализам.Книгата е преведена ширум светот и адаптирана за театар каде постигнува огромен успех благодарение на оригиналната идеја, несекојдневниот приод и вариететот, инвентивноста и храброста во употребата на зборот и говорот.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи