Степскиот волк
Степскиот волк
Степскиот волк

Степскиот волк

150,00 ден.   Спореди

Степскиот волк е еден од најпознатите романи на Херман Хесе. Тој претставува комбинација на автобиографски и фиктивни елементи. Книгата е напишана во вид на сведоштво на еден од ликовите кој ги има ис...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години

Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 390,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Степскиот волк е еден од најпознатите романи на Херман Хесе. Тој претставува комбинација на автобиографски и фиктивни елементи. Книгата е напишана во вид на сведоштво на еден од ликовите кој ги има истите иницијали како и Хесе.Во книгата доминира идејата за двојната природа на човекот, а илустрирана е преку двата главни лика.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка