Стапица за глувци

200,00 ден.   Спореди

Оваа возбудлива драма започнува со убиството на една мистериозна жена во Лондон, а дејството се одвива во еден пансион, недалеку од градот.
Оваа возбудлива драма започнува со убиството на една м...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Оваа возбудлива драма започнува со убиството на една мистериозна жена во Лондон, а дејството се одвива во еден пансион, недалеку од градот.
Оваа возбудлива драма започнува со убиството на една мистериозна жена во Лондон, а дејството се одвива во еден пансион, недалеку од градот. Во секој гостин во пансионот, па и во сопствениците, во одреден момент, се открива можниот убиец. Атмосферата е напната цело време, а сомнението се префрла од еден на друг лик. На границата од реалноста и претпоставките, сите го очекуваат следното убиство... 
Премиерно изведена во 1952, во Лондон, оваа драма е најдолго прикажуваната претстава на сите времиња, со над 20.000 изведби.
На почетокот била дваесетминутна радиодрама, напишана во чест на 80-тиот роденден на кралицата Мери, потоа добила форма на кратка приказна, а истовремено се работела и нејзината сценска адаптација. Таа е една од најумешно напишаните и најинтересните криминалистички драми воопшто.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка