Стабилизиран извор за напојување Voltcraft EP-915

Стабилизиран извор за напојување Voltcraft EP-915

10.443,00 ден.   Спореди

Ова е стабилизиран линеарен извор на напојување со променлив напонски излез во опсег 3 до 15 V / DC. Може да се оптовари со континуиран товар при струја до 15A. Максимална безбедност...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 10.443,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Ова е стабилизиран линеарен извор на напојување со променлив напонски излез во опсег 3 до 15 V / DC. Може да се оптовари со континуиран товар при струја до 15A. Максимална безбедност е постигната со интегриран електронски струен лимитер и вградена температурна контрола заради заштита против преоптоварување и куса врска при критични услови на работење. Излезниот напон и излезната струја се прикажани на вградените аналогни мерни инструменти. Доколку дојде до преоптоварување, тоа се прикажува со палење на вградената LED светилка.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка