Среќата е нова идеја во Европа

100,00 ден.   Спореди


СРЕЌАТА Е НОВА ИДЕЈА ВО ЕВРОПА
или
ООБРАТНА ТРАГЕДИЈА
Среќата е нова идеја во Европа е драма за пишувањето. Наречена е обратна трагедија од простата причина што Европа која, в...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 100,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.СРЕЌАТА Е НОВА ИДЕЈА ВО ЕВРОПА
или
ООБРАТНА ТРАГЕДИЈА
Среќата е нова идеја во Европа е драма за пишувањето. Наречена е обратна трагедија од простата причина што Европа која, во историјата на гравурите низ вековите, е претставена како женски лик, се движи низ пишуваната трагедија, а трагедијата на реалноста се движи низ неа. Нејзините родители, Ерба и Неизвестни, који ја бараат низ времето, како Крал и Кралица низ интимното поле на смешната човечка несреќа меѓу Исток и Запад, претставници се на таканаречената фамилијарна меморија на светската болка...
Јордан ПЛЕВНЕШ
Париз, 3 април 1997

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи