Спомени за Сократ

200,00 ден.   Спореди

Ксенофоновиот Сократ не е мит, туку е реална личност, претставен топло и срдечно. Затоа и можеме да го запознаеме Сократ како човек кој низ пријателски разговори ги поттикнувал луѓето кон правилно одн...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години




Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Ксенофоновиот Сократ не е мит, туку е реална личност, претставен топло и срдечно. Затоа и можеме да го запознаеме Сократ како човек кој низ пријателски разговори ги поттикнувал луѓето кон правилно однесување во секојдневниот живот и кон морално совршенство. Неговите сфаќања за животот, за пријателството, за љубовта меѓу луѓето и кон татковината се актуелни и денес.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка