Соларна метеостаница OREGON BAR 808

5.723,00 ден.   Спореди

Предупредувачки аларми за топло и студено време, за ветер и за бура.
Приказ на трендот на мерените параметри и фазите на Месечината. Приказ на надворешни и внатрешни температури, на минимални и ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 5.723,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Предупредувачки аларми за топло и студено време, за ветер и за бура.
Приказ на трендот на мерените параметри и фазите на Месечината. Приказ на надворешни и внатрешни температури, на минимални и максимални температури.
Безжичен термометар со индикатор за смрзнување. Приказ на датум. Радио часовник DCF-77 и MSF-60. Погодна за стоечки и висечки поставувања.
Преку своите соларни модули апсорбира доволно светлина за снабдување со енергија и за подолго траење на напојувачките батерии.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка