Соларен систем 3120W ON-GRID, бизнис комплет.

231.000,00 ден.   Спореди

Соларен систем 3120W ON-GRID, бизнис комплет. Плаќањето на скапа електрична енергија во вашиот бизнис објект или куќа веќе е минато, затоа сега е достапен системот за производство на електрична енерги...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Некст Компјутери http://www.superkompjuter.com Детали 231.000,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Соларен систем 3120W ON-GRID, бизнис комплет. Плаќањето на скапа електрична енергија во вашиот бизнис објект или куќа веќе е минато, затоа сега е достапен системот за производство на електрична енергија со помош на сончеви панели. Соларен систем 3120W ON-GRID, комплет за фотонапонска мини централа во вашиот погон, дуќан, ресторант во кој спаѓа 12 соларни панели од по 260W + три ON-GRID инвертери кој се приклучува на постоечката ел.мрежа. Можно е да се постават повеке системи паралелно за повеќе ел.енергија. Инвестицијата се враќа за 1 до 3 години во зависност од вашата потрошувачка. (сега и можност за плакање на кредит)

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка