Соларен систем 1040W ON-GRID, бизнис+домашен комплет 2

87.590,00 ден.   Спореди

Соларен систем 1040W ON-GRID, бизнис+домашен комплет. Плаќањето на скапа електрична енергија во вашиот бизнис објект или куќа веќе е минато, затоа сега е достапен системот за производство на електричн...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Некст Компјутери http://www.superkompjuter.com Детали 87.590,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Соларен систем 1040W ON-GRID, бизнис+домашен комплет. Плаќањето на скапа електрична енергија во вашиот бизнис објект или куќа веќе е минато, затоа сега е достапен системот за производство на електрична енергија со помош на сончеви панели. Соларен систем 1040W ON-GRID, комплет за фотонапонска мини централа во вашата куќа или погон во кој спаѓа 4 соларни панели од по 260W + еден ON-GRID инвертер кој се приклучува на постоечката ел.мрежа. (можно е да се постават повеке системи паралелно за повеќе ел.енергија)

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка