СОЛАРЕН СИСТЕМ ЗА ПУМПАЊЕ RIMINI S

3.363,00 ден.   Спореди

Систем со кристален соларен модул кој вклучува клин кој се забива во земја и електронска потопна пумпа. 5 NiMH батерии се интегрирани во задниот дел на модулот. Со ова се осигурува работа на пумпата к...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 3.363,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Систем со кристален соларен модул кој вклучува клин кој се забива во земја и електронска потопна пумпа. 5 NiMH батерии се интегрирани во задниот дел на модулот. Со ова се осигурува работа на пумпата кога е облачно. Четири различни млазови може да бидат генерирани со придружните цевки и прскалки. Стапката на испорака на пумпата може да се прилагоди. Идеален за мали градинарски езера, саксии итн. Пумпата работи без батерии. Системот започнува со работа кога сончевата светлина паѓа на модулот.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка