СОЛАРЕН СИСТЕМ ЗА ПУМПАЊЕ LED PALERMО

12.508,00 ден.   Спореди

Систем со кристален соларен модул кој вклучува клин кој се забива во земја и електронска потопна пумпа. Кога има сонце, електричната енергија се складира во батерија. Со ова се осигурува работа на пу...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 12.508,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Систем со кристален соларен модул кој вклучува клин кој се забива во земја и електронска потопна пумпа. Кога има сонце, електричната енергија се складира во батерија. Со ова се осигурува работа на пумпата кога е облачно. Четири различни млазови може да бидат генерирани со придружните цевки и прскалки. Пумпата е во континуиран режим или тајмер режим (работи секој час по 15 мин.) Идеален за мали градинaрски езера, мали камени саксии и помалку погоден за одводни олуци.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка