СОЛАРЕН ПАНЕЛ SPECTRA 20 PV

20.650,00 ден.   Спореди

Какo што сенките не можеме секогаш да ги избегнеме постојат модули поделени во две посебни полиња со ќелии. Додека едната половина е во сенка другата продолжува да испорачува целосна енергија.Поликри...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 20.650,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Какo што сенките не можеме секогаш да ги избегнеме постојат модули поделени во две посебни полиња со ќелии. Додека едната половина е во сенка другата продолжува да испорачува целосна енергија.Поликристалните ќелии се обложени со стаклени влакна и полиестерски материјал кои одлично ја пропуштаат светлината.Овие два материјали се така поврзани да оптимално ги штитат ќелиите од надворешни влијанија. Модулот е опремен со три-метарски кабел вградена блок-диода што ја спречува струјата да се врати од батеријата.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка