Собрана лирика

Собрана лирика

1.800,00 ден.   Спореди

Како поет и есеист Конески е писател со голем литературен опус и маркантна личност, со уметнички приод кон јазикот, со стилски совршено обликуван исказ. Суптилен мисловен творец. Писател на голема пое...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 1.800,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Како поет и есеист Конески е писател со голем литературен опус и маркантна личност, со уметнички приод кон јазикот, со стилски совршено обликуван исказ. Суптилен мисловен творец. Писател на голема поезија, со светски антологиски вредности.Поезија исполнета со благородна едноставност, лиризам со јасноглед и хуман пристап. Со неизвештачен стих, ослободен од патетика, ги опева убавината, болката и тагата, самотноста, меланхолијата.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка