Скратени приказни

Скратени приказни

150,00 ден.   Спореди

Првообјавеното дело на Огнен Георгиевски е конципирано како збир приказни класифицирани како: Вести, Дневници, Војни, Случаи, Легенди и Соништа. Во нив авторот на интересен начин, преку визуализирано ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 150,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Првообјавеното дело на Огнен Георгиевски е конципирано како збир приказни класифицирани како: Вести, Дневници, Војни, Случаи, Легенди и Соништа. Во нив авторот на интересен начин, преку визуализирано кадрирање на слики, предава настани, лични или имагинарни.Ретка појава на нашето книжевно небо, која филмскиот и драмскиот јазик го преточува во реченица.Ова е двојазично издание, а преводот не англиски јазик е на Билјана Петрова.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка