Сите лица на смртта

Сите лица на смртта

500,00 ден.   Спореди

„Прозниот опус на Андреевски е исклучиво свртен кон нашата стварност. Тоа е македонското село, лоцирано таму, во етнички чистиот македонски амбиент на Демир Хисар, тоа е македонското село во годините ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 500,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„Прозниот опус на Андреевски е исклучиво свртен кон нашата стварност. Тоа е македонското село, лоцирано таму, во етнички чистиот македонски амбиент на Демир Хисар, тоа е македонското село во годините непосредно по војната, во годините што како ретроспекција се враќаат понекаде во минатото и како уметничко сведоштво го гибаат и текуштиов ден“Гане ТодоровскиВо ова издание се сместени збирките:- „Конечната цел на поетот Манивилов“- „Сите лица на смртта“ (1994) и- „Неверни години“ (1974)За последните два наслова авторот го има добиено Рациновото признание.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка