Синусен претворач 150W / 24V

Синусен претворач 150W / 24V

11.151,00 ден.   Спореди

230 V и чист синусен излезен сигнал. Синусните претворачи се користат за напојување чувствителна опрема на која може да ù пречи лошиот квалитет од напојната мрежа. Посебни значајки на овој претво...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 11.151,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


230 V и чист синусен излезен сигнал. Синусните претворачи се користат за напојување чувствителна опрема на која може да ù пречи лошиот квалитет од напојната мрежа. Посебни значајки на овој претворач се високата доверливост и извонредниот квалитет на излезниот синусен сигнал. Сите битни параметри постојано се контролираат од микроконтролер вграден во внатрешната електроника, заради што склопот е исклучително доверлив под сите услови на оптоварување. Дури ниту преоптоварување или куса врска нема да предизвика оштетување на уредот. Намената на претворачот може да биде за секаква чувствителна опрема, како што се на пример ТВ приемници, компјутери, аудио-системи итн. Дури ниту високи прекуструјни пречки од индуктивни оптоварувања не се проблем за овој уред.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка