СИНОВИ

200,00 ден.   Спореди

Слика на тројца млади луѓе – синови на конкретни родители – фатени во еден пресуден миг од нивните животи. Тие тешко успеваат да се вклопат во големата авторитарна институционална машинерија – свесни ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Слика на тројца млади луѓе – синови на конкретни родители – фатени во еден пресуден миг од нивните животи. Тие тешко успеваат да се вклопат во големата авторитарна институционална машинерија – свесни се за нејзината апсурдност, но не се доволно силни да останат надвор од неа. Нивната болна осаменост и отуѓеност води до изолација поради нарушените меѓучовечки односи. Неизбежно доаѓа до длабок конфликт внатре, во човекот, и до криза на личноста. Илузорноста на надежта, на крајот, води до самоуништување. 96 стр., 12,5 х 20 см., брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи