Сината птица

Сината птица

200,00 ден.   Спореди

Пиеса за деца во шест чина и дванаесет слики. Или поточно бајка раскажана за сите оние кои никогаш сосема не пораснале. Тилтил и Митила во потрага по Сината Птица во придружба на Самовилата, Огнот, Во...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 200,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Пиеса за деца во шест чина и дванаесет слики. Или поточно бајка раскажана за сите оние кои никогаш сосема не пораснале. Тилтил и Митила во потрага по Сината Птица во придружба на Самовилата, Огнот, Водата, Лебот, Млекото, Шеќерот, Кучето и Мачката ја среќаваат Светлината. Со нив патуваме низ Ноќта, Сонот, Смртта во земјата на Дебелите Среќи, на Вистинските Среќи, на Радостите, на Сините Деца... Не води од другата страна... „Треба да ја видиш и другата со иста смелост... Ама се чудни луѓето... Откако изумреа самовилите веќе ништо не гледаат ниту мислат на тоа... За среќа, секогаш имам нешто што е потребно за да се запалат нивните изгаснати очи...“

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка