Силикон за Стакло и Аквариуми Ceresit CS 23 Транспарентен

Силикон за Стакло и Аквариуми Ceresit CS 23 Транспарентен

185,00 ден.   Спореди

Силикон за стакло и аквариуми
Својства
• одлична кохезија во повеќето материјали
• отпорен на озон, UV-зраци и екстремни температури
• отпорен на стареење, намалување, пукнатин...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Аква шоп http://aquashop.com.mk   Детали 185,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Силикон за стакло и аквариуми
Својства
• одлична кохезија во повеќето материјали
• отпорен на озон, UV-зраци и екстремни температури
• отпорен на стареење, намалување, пукнатини и деколоризација
• со висока сила на лепење
• 100% чист силикон
Област на примена
Еднокомпонентен 100% чист силикон , кој се користи за лепење на стакло на отворено и затворено. Производот е наменет за застаклување на алуминиумски рамки, за стакларски работи, За лепење на аквариуми, запечатување на прозорци. Ceresit CS 23 има одлична кохезија и лепи површини како стакло, керамички плочки, алуминиум и метал. Боја: транспарентен, бел и црн.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка