Се викам Црвено
Се викам Црвено

Се викам Црвено

590,00 ден.   Спореди

Се викам Црвено е роман добитник на неколку интернационални награди за литература.Преку интересниот заплет на книгата Памук пренесува мудрости на источната мисла и прави паралела помеѓу источното и ве...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 590,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Се викам Црвено е роман добитник на неколку интернационални награди за литература.Преку интересниот заплет на книгата Памук пренесува мудрости на источната мисла и прави паралела помеѓу источното и венецијанското сликарство во шеснаесеттиот век. Иако е во основа криминалистички роман, Се викам Црвено е книга која ја открива душата на Турција и од која може многу да се научи.Орхан Памук е добитник на Нобеловата награда за литература во 2006 година.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка