Сексуалниот живот на луѓето

150,00 ден.   Спореди

Се чини дека ние, луѓето, најмалку знаеме токму за оние работи од кои најмногу зависи правилниот развој на нашата личност, сопствената реализација и нашата животна среќа. Како што ќе забележи Фројд „С...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Се чини дека ние, луѓето, најмалку знаеме токму за оние работи од кои најмногу зависи правилниот развој на нашата личност, сопствената реализација и нашата животна среќа. Како што ќе забележи Фројд „Сексуалното е непристојното, она за што не смее да се зборува“. Уште понепристојни за дискусија се инфантилната сексуалност и настраните видови на сексуало задоволување. Да се ослободиме од лажната скромност и невиност и да почнеме да ги истражуваме работите и да се соочиме со нив! Само така ќе уживаме во животот!
112 стр., 12.5 х 20 см, брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка