Сексуална теорија

150,00 ден.   Спореди

Како се развил половиот нагон на човекот? Кога и како дошло до сексуални изопачености? Каква е перверзијата на половиот орган? Дали сите ние не сме по малку инвертирани? Фетишизам, садизам и мазохизам...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Како се развил половиот нагон на човекот? Кога и како дошло до сексуални изопачености? Каква е перверзијата на половиот орган? Дали сите ние не сме по малку инвертирани? Фетишизам, садизам и мазохизам ‡ каде лежи коренот на перверзиите? Инфантилна сексуалност. Преобразбите на пубертетот. Проблеми на сексуалната возбуда. Тоа е главната теорија на Фројд бидејќи тој сексуалниот мотив го става на врвот на пирамидата на мотивите за формирањето и развојот на човековата личност.
160 стр., 12.5 х 20 см, брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка