Северна Америка стопанска карта

1.900,00 ден.   Спореди

Издавач: Тримакс Димензии: 140 x 100 Размер: 1 : 6 500 000 Изработка: Печатена на 115 g/m2 конздрук. Пластифицирана и врамена со лајсни.   Северна Америка стопанската карта пред сè е направена ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 1.900,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Издавач: Тримакс Димензии: 140 x 100 Размер: 1 : 6 500 000 Изработка: Печатена на 115 g/m2 конздрук. Пластифицирана и врамена со лајсни.   Северна Америка стопанската карта пред сè е направена и наменета за наставната програма по предметот географија. Наместо теоретско раскажување, акцентот во картата е ставен на совладувањето на нови наставни единици преку вежби со практична работа и визуелно прикажување. Картата е со димензии 140x100 цм и со размер 1:6 500 000. На картата со соодветни симболи се прикажани распространетоста на индустријата, енергијата, сточарството и земјоделството како битни елементи во развојот на стопанството, а со различни бои е прикажана распространетоста на вегетацијата (степска, листопадна, иглолисна, високопланинска). На картата како помошни тематски карти се издвоени карта за клима и врнежи како главни фактори за развој на стопанството. Оваа карта можат да ја користат и оние кои имаат потреба за продлабочување на своите скромни познавања од географијата.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка