Св. Кирил и Св. Методиј во делата на зографите 9-19 век

880,00 ден.   Спореди

Исклучителен труд кој опсежно ја истражува појавата на ликовите на словенските просветители Св. Кирил и Св. Методиј, во делата на ликовните уметници низ вековите, како и проблематиката сврзана со нивн...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 880,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Исклучителен труд кој опсежно ја истражува појавата на ликовите на словенските просветители Св. Кирил и Св. Методиј, во делата на ликовните уметници низ вековите, како и проблематиката сврзана со нивната застапеност, иконографијата и третманот во различни временски периоди и различни средини.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка