Свич D-Link DGS-1016D, 16 x 10/100/1000 Mbit

8.370,00 ден.   Спореди

SWC D-Link DGS-1016D D-LINK, 16 x 10/100/1000 Mbit, desktop (mogucnost ugradnje u ormar), fiksna konfiguracija, 1U, unamanaged, Sloj 2. ДГС-1016Д е СОХО неуправлив преклопник, метално куќиште, за пома...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Некст Компјутери http://www.superkompjuter.com Детали 8.370,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


SWC D-Link DGS-1016D D-LINK, 16 x 10/100/1000 Mbit, desktop (mogucnost ugradnje u ormar), fiksna konfiguracija, 1U, unamanaged, Sloj 2. ДГС-1016Д е СОХО неуправлив преклопник, метално куќиште, за помали мрежи и работни групи. Шеснаест гигабитни Етхернет портови имаат својство на автоматска детекција УТП кабел, овозможувајки работа за користење страигхт-тхроугх или цроссовер кабел. Преклопник тестира исправност на кабел, сигнализирајќи можни прекиди. Користи интерно напајањ, се лади со два бочно вградени вентилатори. Монтажата може да биде зидна или столна. Заради десктоп димензија се користи подолг метални носач при вградување во 19" комуникацијски ормар.
Гаранција: 24 месеци

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка