Светот на сексот

200,00 ден.   Спореди

Сексуалната фантазија, збогатена со циничен хумор, се вклопува во описот на денешното хаотично и неодговорно однесување на луѓето надвор од нивните „регуларни“ занимања.
Хенри МИЛЕР (1891–1980),...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Сексуалната фантазија, збогатена со циничен хумор, се вклопува во описот на денешното хаотично и неодговорно однесување на луѓето надвор од нивните „регуларни“ занимања.
Хенри МИЛЕР (1891–1980), американски писател и уметник, вистински месија на еротската проза, не признава неприродни граници и наметнати правила во животот. Неговото дело се одликува со нихилизам кон цивилизацијата, но со љубов кон човекот.
Сексуалната фантазија, збогатена со циничен хумор, се вклопува во описот на денешното хаотично и неодговорно однесување на луѓето надвор од нивните „регуларни“ занимања.
„Човековиот дух е како река која се стреми кон морето – вели тој. – Не осудувајте го човекот поради неговите испади, осудете ја моќта на животот!“

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка