Светогорските отци

Светогорските отци

350,00 ден.   Спореди

Оваа книга е, може да се каже, мал Геронтикон. Во неа се опишуваат некои настани поврзани со животите на атонските отци - садови за божествената благодат, кои живееле во периодот од 1840 до 1980 годин...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 350,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Оваа книга е, може да се каже, мал Геронтикон. Во неа се опишуваат некои настани поврзани со животите на атонските отци - садови за божествената благодат, кои живееле во периодот од 1840 до 1980 година.Како заклучок на книгава, авторот нуди дестилат на неговото сопствено искуство на Божјата мудрост, насловен како „Враќањето кон Бога од Земјата на Небото“.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка