Света Софија

Света Софија

50,00 ден.   Спореди

Света Софија претставува еден од најдрагоцените придонеси во ризницата на старата уметност и култура. Таа останува незаменлив изворен сведок за културните настојувања и ликовните импулси во средновеко...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 50,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Света Софија претставува еден од најдрагоцените придонеси во ризницата на старата уметност и култура. Таа останува незаменлив изворен сведок за културните настојувања и ликовните импулси во средновековната историја на Македонија и на југоисточна Европа, во текот на неколку векови.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка