Рубенс КОРУБИН

50,00 ден.   Спореди

Корубин веќе 35 години е на самиот врв на македонското сликарство. Неговите дела се оние ретки, совршени унии помеѓу темата и начинот на експресија. Неговата уметност сведочи за исклучителна способнос...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 50,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Корубин веќе 35 години е на самиот врв на македонското сликарство. Неговите дела се оние ретки, совршени унии помеѓу темата и начинот на експресија. Неговата уметност сведочи за исклучителна способност за прикажување на едно ретко емоционално богатство, а ги поседува и сите знаци на големо сликарско мајсторство. Корубин е уметник кој ја искажува сопствената деликатна визија и сопственото разбирање на материјалните и емотивните елементи што го сочинуваат нашиот свет.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка