Римската империја

2.400,00 ден.   Спореди

ISBN- 10: 9989-940-85-1 РИМСКАТА ИМПЕРИЈА - На картата е прикажана римската империја нејзините провинции и териториите освоени од Октавијан Август, потоа во периодот од Октавијан Август до Трајан, тер...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 2.400,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


ISBN- 10: 9989-940-85-1 РИМСКАТА ИМПЕРИЈА - На картата е прикажана римската империја нејзините провинции и териториите освоени од Октавијан Август, потоа во периодот од Октавијан Август до Трајан, териториите освоени од Трајан и териториите од кои биле под привремена контрола на римската империја. Прикажани се и соседните зависни и независни држави. Консултанти на картата се д-р Наде Проева, професор на Филозофски Факултет и асс. м-р Војислав Саракински.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка