РЕФЛЕКТОР TRIO PIR

3.245,00 ден.   Спореди

За осветлување на објекти, патишта, скали и др. Овој соларен рефлектор може да се управува со или без сензор за движење. Светлото се вклучува со детекција на движење (промена на топлина) со траење од ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 3.245,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


За осветлување на објекти, патишта, скали и др. Овој соларен рефлектор може да се управува со или без сензор за движење. Светлото се вклучува со детекција на движење (промена на топлина) со траење од приближно 30 секунди со вметнат сензор за движење. Ако на сензорот е исклучен, тогаш светлината се вклучува кога ќе падне ноќ, а се исклучува со утринското светли. Трите рефлектори со 0,25 W светло-бели LED се идеални и одлично функционираат дури и во есен и зима, бидејќи енергија е потребна само при откривање на движење. Површина на PIR сензорот е 90 °/6 м.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка