Рачен пирометар Voltcraft IR-900-30S

6.785,00 ден.   Спореди

Ова е прирачен мерен уред за мерење површинска температура. Уредот е технички опремен со AVG функција и овозможува точно бесконтактно мерење на површинската температура, но има и можност за мерење тем...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 6.785,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Ова е прирачен мерен уред за мерење површинска температура. Уредот е технички опремен со AVG функција и овозможува точно бесконтактно мерење на површинската температура, но има и можност за мерење температура и со мерната K-тип сонда. Широкото мерно подрачје и можноста за избор на емисивноста го прави овој пирометар незаменлива помошна алатка кај секој термички процес.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка