Растерувач на глодари

1.003,00 ден.   Спореди

Ноќна мора на секоја градина се глодарите и кртовите со своите малечки. Решете се од нив со овој уред кој со нискофрекфентни бранови имитира земјотрес од кој штетниците панично бегаат од вашата градин...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 1.003,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Ноќна мора на секоја градина се глодарите и кртовите со своите малечки. Решете се од нив со овој уред кој со нискофрекфентни бранови имитира земјотрес од кој штетниците панично бегаат од вашата градина.
Ноќна мора на секоја градина се глодарите и кртовите со своите малечки. Решете се од нив со овој уред кој со нискофрекфентни бранови имитира земјотрес од кој штетниците панично бегаат од вашата градина.
Забодете го уредот во земја. Емитираните вибрации не им пречат на луѓето, домашните миленици и корисните градинарски животинки. Соодветни батерии се mono 1,5 V.
Технички податоци :
Димензии: (Д x Ш x В) 415 x 61 x 61 мм
Интервал на: 15 сек
Работен опсег: 700 м²
Фреквенција: 300 Hz
Работна температура: -10 до +70 °C
Напојување: батерии D (4x), се нарачуваат посебно
Погоден: за надворешна употреба.
 

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка