Раскази за бракот и сексот
Раскази за бракот и сексот
Раскази за бракот и сексот

Раскази за бракот и сексот

300,00 ден.   Спореди

„Во случај да ме прашате од кои сомнителни побуди ја избрав токму темата секс, со задоволство најпрвин би навел неколку кратки бројки (бројките не лажат):- Според Светската здравствена организација же...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 300,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„Во случај да ме прашате од кои сомнителни побуди ја избрав токму темата секс, со задоволство најпрвин би навел неколку кратки бројки (бројките не лажат):- Според Светската здравствена организација жената на секс мисли во просек триесет пати на ден и тоа и во климактериум;- Мажот без оглед на возраста во просек секои осум минути.- Според испитувањто на чешките сексолози чешкиот маж во текот на својот живот има во просек дванаесет интимни партнерки;- Денешната чешка девојка до својата дваесет и деветта година ќе успее да смени повеќе од шест сексуални партнери.Сега, претпоставувам, веќе може да соберам храброст и да речам дека темата секс ја избрав од повеќе или помалку лични побуди.“

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка