РАДИО ХИДРОСТАТ FS20 HGS

3.540,00 ден.   Спореди

При прекумерна или премала влажност на воздухот, со радио-врска можете да приклучите приемник на FS20. Постои можност за реакција при промена на температура, т.е контрола на климата. Така се обезбедув...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 3.540,00 ден.

пред 7 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


При прекумерна или премала влажност на воздухот, со радио-врска можете да приклучите приемник на FS20. Постои можност за реакција при промена на температура, т.е контрола на климата. Така се обезбедува навремено проветрување на просторијата, т.е. намалување на влажноста на воздухот. Корисен уред за подруми, магазини, простории за перење и сушење, гаражи итн. За да се избегне создавање на влага во наведените простории, потребно е редовно проветрување на истите.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка