РАДИО ТОПЛОТЕН ТЕРМОСТАТ FHT 80B

3.186,00 ден.   Спореди

Двонасочниот радио термостат овозможува полесна и директна контрола и до 8 радио активатори. Дополнителниот, вграден во приемникот модул му овозможува на термостатот да комуницира со FHZ 1000 радио це...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 3.186,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Двонасочниот радио термостат овозможува полесна и директна контрола и до 8 радио активатори. Дополнителниот, вграден во приемникот модул му овозможува на термостатот да комуницира со FHZ 1000 радио центарот и да разменува податоци. Така температурата може да се прилагоди директно во просторијата или на централата. Радио термостатот дава извештаи до центарот во редовни интервали и во случај на дефект центарот го активира алармот.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка