Радио топлотен-термостат FHT 80 BTFN

5.841,00 ден.   Спореди

Двонасочниот радио термостат овозможува полесна и директна контрола и до 8 радио активатори. Дополнителниот, вграден во приемникот модул му овозможува на термостатот да комуницира со FHZ 1000 радио це...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 5.841,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Двонасочниот радио термостат овозможува полесна и директна контрола и до 8 радио активатори. Дополнителниот, вграден во приемникот модул му овозможува на термостатот да комуницира со FHZ 1000 радио центарот и да разменува податоци. Така температурата може да се прилагоди директно во просторијата или на централата.Радио термостатот дава извештаи до центарот во редовни интервали и во случај на дефект центарот го активира алармот. За поголема ефикасност со овој уред за време на проветрување на собата може да ја намали температурата на греење. По затворање на прозорецот температурата повторно се прилагодува. Со овој систем можат да бидат поврзани 15 соби.Уредот може да работи и без централната единица, како посебен уред.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

ОценкаОценувања


         

Објавено


пред 4 години

од Ненајавен корисник info Ова оценување сеуште не е пресметано во вкупната оценка на производот.

There are different ways to fry tomatoes, but each of them will require the hostess to spend row hours in the kitchen, so this food is usually better correct do on weekends or for special occasions. When tomatoes are roasted, they get a deep taste and are combined with seafood, antipasto and other roasted vegetables. Moreover, they are ideally suitable for use in the baking industry, in making bread or cake with custard. homemade stewed tomatoes


         

Објавено


пред 4 години

од Ненајавен корисник info Ова оценување сеуште не е пресметано во вкупната оценка на производот.

Update skin, lifting wrinkles without jabs and operations is available to everyone. Chemical elements remove components of old cells. Skin swiftly is updated. A face without wrinkles and signs of acne. Significant improvement of the external appearance of the skin. Rejuvenation, plastic, removal wrinkles are guaranteed. make chemical peeling invented by German workers in the 19th century. Since then, reliability operations increased several times. Effect can get and household conditions. Epidermis becomes smooth and light, without wrinkles, redness. what does a chemical peel do