РАДИО-МОДУЛ FHZ 1300 WLAN

18.113,00 ден.   Спореди

Овој модул (се продава посебно) има WLAN модул за порт опремен со CF, така што нема потреба да се приклучувате на компјутер. Може да се постави интерфејс за оптимална радио врска со сите сензори. Со п...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 18.113,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Овој модул (се продава посебно) има WLAN модул за порт опремен со CF, така што нема потреба да се приклучувате на компјутер. Може да се постави интерфејс за оптимална радио врска со сите сензори. Со поддршка од графички и интуитивен софтвер којшто се програмира, може да создадете домашен безжичен контролен систем. Радискиот интерфејс го насочува префрлувањето на наредбата до сите делови на системите FS20 како FHT греење, ги прима пораките од сензорот на тие системи, ги поврзува со излези како на пр. аларм итн. Вградувањето на податоците за временските услови од сензорот 555 KS овозможува контролирање на сите компоненти контролирани од временските услови, како на пр. надворешни ролетни кои се спуштаат во зависност од надворешната температура, греењето итн.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка