Работни листови по географија за 6 одд.

150,00 ден.   Спореди

Издавач: Тримакс Година на издавање: 2008 Број на страни: 48 Автор: Благоја Марковски   Во работните листови по географија за 6 одделение од авторот Благоја Маркоски преку прашања и задачи се о...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Тримакс http://www.3maks.com/   Детали 150,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Издавач: Тримакс Година на издавање: 2008 Број на страни: 48 Автор: Благоја Марковски   Во работните листови по географија за 6 одделение од авторот Благоја Маркоски преку прашања и задачи се обработуваат повеќе теми кои ги проучуваат општите карактеристики на Република Македонија. Работните листови се со димензија 20x27 цм и имаат 48 страници. Овде се опфатени темите за географската положба на Р. Македонија, релјеф, клима, хидрографија, почви, растителен и животински свет, население, како и стопанството како значајна гранка во нашата земја.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка