Психологијата и уметноста

150,00 ден.   Спореди

Можеби уметноста е иста како природата, која е едноставна и не „значи“ ништо. Би можело да се каже дека уметноста е убавина. Нејзе не ì е потребна смисла. Дали секој уметник е нарцис? Дали писателот е...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Можеби уметноста е иста како природата, која е едноставна и не „значи“ ништо. Би можело да се каже дека уметноста е убавина. Нејзе не ì е потребна смисла. Дали секој уметник е нарцис? Дали писателот е заробен од своето сопствено дело? Дали творењето е само илузија на писателовата свест? Тој верува дека плива, додека, всушност, е носен од некоја невидлива струја.
160 стр., 12.5 х 20 см, брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка