Процесор Core i5-4460 Quad 3.2GHz LGA 1150 6MB BOX

11.070,00 ден.   Спореди

CPU Core i5-4460 Quad 3.2GHz LGA 1150 6MB BOX. Model: Intel Core i5 Processor i5-4460 Core Count: 4 Thread Count: 4 Clock Speed: 3.2 GHz Max Turbo Frequency: 3.4 GHz Intel Smart Cache: 6 MB DMI2: 5.0 ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Некст Компјутери http://www.superkompjuter.com Детали 11.070,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


CPU Core i5-4460 Quad 3.2GHz LGA 1150 6MB BOX. Model: Intel Core i5 Processor i5-4460 Core Count: 4 Thread Count: 4 Clock Speed: 3.2 GHz Max Turbo Frequency: 3.4 GHz Intel Smart Cache: 6 MB DMI2: 5.0 GT/s Lithography: 22 nm Socket: LGA 1150 Max Thermal Design Power: 84 W Max Memory Bandwidth: 25.6 GB/s Processor Graphics: Intel HD Graphics 4600 Graphics Base Frequency: 350 MHz Graphics Max Dynamic Frequency: 1.1 GHz Max CPU Configuration: 1 Advanced Technologies: * Intel Turbo Boost 2.0 Technology * Intel Virtualization Technology (VT-x) * Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) * Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT) * Intel 64 Architecture * Intel My WiFi Technology * Idle States * Enhanced Intel SpeedStep Technology * Thermal Monitoring Technologies * Intel Identity Protection Technology * AES New Instructions * Intel Secure Key * OS Guard * Execute Disable Bit * Anti-Theft Technology
Гаранција: 36 месеци

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка