ПРОФ. УСБ РАДИОСТАНИЦА ЗА ПРИКАЖУВАЊЕ ВРЕМЕНСКИ УСЛОВИ WMR 88

11.682,00 ден.   Спореди

Оваа временска станица, којашто содржи повеќе опции и е лесна за ракување располага со повеќе надворешни сензори – температурен, за влажност на воздух, за ветар и дожд. Станицата дава меѓу другото и и...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 11.682,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Оваа временска станица, којашто содржи повеќе опции и е лесна за ракување располага со повеќе надворешни сензори – температурен, за влажност на воздух, за ветар и дожд. Станицата дава меѓу другото и информации за сончево време, атмосферски притисок, врнежи од дожд или утринска роса. Пренесувањето на добиените информации за времето се одвива со помош на безжична сигнална врска. Станицата може да се приклучи преку УСБ со компјутер и добиените податоци да се обработат и меморираат.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка