Професионален комплет за електричари Extech EX730

26.904,00 ден.   Спореди

Робустен, погоден комплетeн True RMS водоотпорен мултиметар за електричари. Овој комплет е наменет за електричари кои мораат да мерат сигурно и да работат безбедно и во екстремни и непогодни услови за...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 26.904,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Робустен, погоден комплетeн True RMS водоотпорен мултиметар за електричари. Овој комплет е наменет за електричари кои мораат да мерат сигурно и да работат безбедно и во екстремни и непогодни услови за работа. Струјните клешти EX730 (каталошки број 12 16 16) може да мерат и наизменична и еднонасочна струја. Ова го проширува полето на употреба во соларна и автомобилска индустрија. Индистрискиот мултиметар EX505 (каталошки број 12 29 36) е отпорен на било какви временски неприлики кои немаат никакво влијание врз неговото мерење. Со бесконтактниот напонски тестер DV20 без проблеми можете да идентификувате прекини. Вградена LED џепна светилка. Заради приложениот куфер, овој алат Ви е секогаш при рака. Приложен жичен топлотен сензор за опсег од -20 дo +250 °C.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка