ПРОФЕСИОНАЛЕН ИЗЛЕЗЕН ЗАСИЛУВАЧ QSC GX5 2 X 700 W

51.389,00 ден.   Спореди

Засилувачите на GX-серијата се идеален избор, ако сакате највисоки можни перформанси и едноставно ракување. Одличен аудио квалитет и познатата QSC сигурност зборуваат сами за себе. Висококвалитетните...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 51.389,00 ден.

пред 5 години




Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Засилувачите на GX-серијата се идеален избор, ако сакате највисоки можни перформанси и едноставно ракување. Одличен аудио квалитет и познатата QSC сигурност зборуваат сами за себе. Висококвалитетните торусни трансформатори обезбедуваат сигурни перформанси на двата засилувачи. Се ладат со многу ефикасен варијабилен вентилатор. Иновативниот GuardRail систем е заштита од оштетувања предизвикани од преоптоварувања дури и при интензивна употреба. Во случај на прекумерно оптеретување или екстремни прегревања GuardRail го намалува gain-сигналот до таков ефект, такашто музиката останува скоро и недопрена и звучниците заштитени.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка