Пролет

150,00 ден.   Спореди

Пролет е возбудлива приказна за една невозможна, забранета љубов.
Пролет е возбудлива приказна за една невозможна, забранета љубов. Тоа е љубов што ги крши сите традиции и која оди против целиот...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Пролет е возбудлива приказна за една невозможна, забранета љубов.
Пролет е возбудлива приказна за една невозможна, забранета љубов. Тоа е љубов што ги крши сите традиции и која оди против целиот свет, па затоа мора да остане тајна, скриена од туѓите погледи, преточена во мирисот на темноцрвениот каранфил...
Марк Ленан, студент на Оксфорд, одеднаш сфаќа дека Ана, сопругата на неговиот професор, не е рамнодушна кон него. Таа е мошне постара од Марк, но во таа доцна пролет на нејзиниот живот се распламтуваат силни љубовни чувства, родени по дванаесет години брак со еден навидум бесчувствителен маж.
Оваа љубов – полна со младешките стравови и стремежи на Марк и со притаениот занес и страв на зрела жена, која знае дека неповратно ја губи младоста – го достигнува својот врв на летувањето на Алпите. Но токму таму се случуваат непредвидени работи кои се закануваат да ја прекинат нивната романса...

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи