Проклетството на Баскервилови

150,00 ден.   Спореди

Врз богатото семејство Баскервил со генерации се пренесува едно страшно проклетство. Преданието раскажува за огромен мистериозен пес кој скита низ мочуришното земјиште обвиткано со магла околу семејни...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Врз богатото семејство Баскервил со генерации се пренесува едно страшно проклетство. Преданието раскажува за огромен мистериозен пес кој скита низ мочуришното земјиште обвиткано со магла околу семејниот имот. Холмс и неговиот соработник д-р Вотсон добиваат задача да помогнат во решавањето на мистериозниот смртен случај во семејството поврзано со ова проклетство. Телото на сер Чарлс Баскервил е најдено во паркот на неговиот имот, со траги од џиновско куче.
Ситуацијата се усложнува со доаѓањето на младиот сер Хенри Баскервил, новиот наследник. Заедно со него, на имотот оди и Вотсон, со тајна задача да го истражи местото на таинствените случувања. Иако постојано го известува за сите откриени работи во соседството, дури и студената логика на Шерлок Холмс е збунета и немоќна пред замките што се испливуваат пред нив од напуштеното мочуриште...
ТИРАЖОТ Е ИСЦРПЕН!

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи