Приказни од Дивиот исток
Приказни од Дивиот исток

Приказни од Дивиот исток

180,00 ден.   Спореди

Книгата претставува збирка текстови на Горан Стефановски напишани по повод некои настани: За нашата приказна, пристапна беседа кон МАНУ одржана кон крајот на 2004; Ноќните мори на европската културна ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 180,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Книгата претставува збирка текстови на Горан Стефановски напишани по повод некои настани: За нашата приказна, пристапна беседа кон МАНУ одржана кон крајот на 2004; Ноќните мори на европската културна политика, свечен поздравен говор одржан на европската конференција „Споделување на културите - ширење на погледите“ во Ротердам, Холандија, во јули 2004 г.; Приказни од Дивиот исток, говор по повод Меѓународниот летен театарски фестивал во Хамбург 2004 г. испровоциран од насловот: „Зошто Истокот повеќе не е секси?“Во книгата се пренесени и неколку интервјуа на Горан Стефановски во периодот 1991 - 2003.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи