Претворач на напон Voltcraft NPI-1000-12

14.927,00 ден.   Спореди

Овој претворач го претвора еднонасочниот во наизменичен напон, со квазисинусен облик. Овозможува приклучување на најразлични уреди во возила, на пловни објекти, соларни системи во викендички...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 14.927,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Овој претворач го претвора еднонасочниот во наизменичен напон, со квазисинусен облик. Овозможува приклучување на најразлични уреди во возила, на пловни објекти, соларни системи во викендички или кампови итн. Заради високата издржливост, без тешкотии овој претворач исто така може да се користи и за електромотори или уреди со комутациско напојување. Квазисинусниот излезен напон овозможува и употреба на многу други уреди како на пример фенови, автомати за кафе, светилки, полначи, мотори и слично. Вградените дополнителни безбедносни мерки се наменети за заштита на приклучените уреди и на корисникот. Квалитетен претворач со извонреден однос цена-перфоманси.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка