Претворач на напон NPI 500-24

8.142,00 ден.   Спореди

Инверторот генерира DC напон од еден синусоидна наизменична струја. Ова им овозможува на различни корисници да бидат поврзани со 12/24 V напон извори како што се автомобили, бродови, системи за соларн...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 8.142,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Инверторот генерира DC напон од еден синусоидна наизменична струја. Ова им овозможува на различни корисници да бидат поврзани со 12/24 V напон извори како што се автомобили, бродови, системи за соларна енергија во викенд-куќи или кампови. Поради високата моќност, апсолутно чистиот излезен напон и висок степен на ефикасност, лесно може да се управува со уреди со вклучен напојувач или со електрични мотори. Со синусоидниот излезен напон може да се употребуваат голем број на чувствителни потрошувачите како фен, кафемати, лампи, полначи, напојувачи, мотори, итн. Широкиот спектар на заштитни функции сигурно го штитат претворачот, како и поврзаните уреди од оштетување или уништување. Сево ова дава високо квалитет инверторот со одличен однос цена / перформанси.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка